Fogyasztásmérés, PMMS, mérőleolvasás, teljesítménymérő gyűjtés
A leginnovatívabb energiagazdálkodási megoldásaink magában foglalják az teljesítménymérőt, a teljesítménymérő-koncentrátort, a backend szoftver eszközt az adatbázis importálására (PMC Data Server), az InduSoft SCADA szoftvert és az IoTstar Cloud Management szoftvert. A villamos fogyasztásmérők többféle kommunikációs porttal és protokollal is rendelkezésre állnak.
Termékeink között többek között megtalálhatják az optikai leolvasóporttal ellátott villamos fogyasztásmérők kiolvasásához szükséges eszközöket az optikai leolsófejeket is USB, RS-232 portos és vezeték nélküli Bluetooth kivitelben.
Az ICP DAS PMMS-ről
Mivel a Föld erőforrásai az utóbbi években egyre gyorsabban fogynak, a világ országai és az élet minden területe az energiatakarékosság és a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésének hullámát indította el annak érdekében, hogy elkerüljék az erőforrások pazarlását, és fenntartható életet éljenek a Föld erőforrásainak meghosszabbítása érdekében.
Az energiatakarékosság és a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésének tendenciája alapján az energiafigyelés fokozatosan az energiahatékonyság maximalizálásának fontos projektjévé válik azáltal, hogy az energiafigyelés mindig jelentős energiamegtakarításhoz járul hozzá, függetlenül attól, hogy egyéni, vállalati vagy nemzeti szinten.
Az ICP DAS PMMS ( Power Monitoring and Management Solution ) egy innovatív teljes körű megoldás az energiatakarékossághoz. Tartalmazza a következőket: front-end helyszíni intelligens teljesítménymérő, teljesítménymérő-koncentrátor és back-end szoftvereszköz az adatkezeléshez. A hardvereszközök mellett az ICP DAS teljes körű megoldást is kínál, hogy a felhasználó könnyen megtekinthesse az energiaadatokat mobiltelefonjáról vagy számítógépéről, a rendszergazda pedig bonyolult kódolás nélkül, gyorsan beállíthatja a rendszert. Egyszerűen elvégezheti a beállításokat az interneten vagy a szoftveren keresztül az energiafigyeléshez és az adatrögzítéshez; majd további statisztikai elemzést végezhet, hogy a felhasználó teljes mértékben megérthesse az energiafelhasználás hatékonyságát, és ezen túlmenően irányelveket hozhat létre a hatékony energiatakarékosság elérése érdekében. A korai szakaszban, ha a skála kicsi, a felhasználó egyszerűen használhatja az intelligens teljesítménymérő és a PMC / PMD-t egy egyszerű beszerzési felügyeleti rendszer létrehozásához, ha a skála bővül, a felhasználó a back-end szoftvereszközzel részt vehet, és egy könnyen bővíthető felügyeleti rendszert építhet a blokkok egymásra épített szerkezetén keresztül. Ily módon a rendszer rendkívül rugalmas lesz, és a különböző igényeknek megfelelően szakaszosan megvalósítható.
Rendszerarchitektúra
A PMMS (Power Monitoring and Management Solution) elsősorban három részből áll: Az intelligens teljesítménymérő, a teljesítménymérő koncentrátor és az adatkezeléshez szükséges PC-s szoftvereszköz.
ICP DAS intelligens teljesítménymérő:
Jelenleg támogatja az ICP DAS Smart Power Meter PM-3033, PM-3133, PM-3112, PM-3114, PM-4324, PM-4324A, PM-3033-MTCP, PM-3133-MTCP, PM-3112-MTCP, PM-3114-MTCP és PM-4324-MTCP ICP DAS intelligens teljesítménymérőket.
Teljesítménymérő koncentrátor:
A PMC/PMD a teljesítménymérő koncentrátor új generációja, amely megfelel az Ipar 4.0 korszak energiatakarékossági és szén-dioxid-csökkentési trendjének. Rugalmas integrációt biztosít az ICP DAS teljesítménymérőkkel RS-485 vagy Ethernet interfészen keresztül, és különböző funkciókkal rendelkezik, mint például: az eszközök energiafogyasztásának mérése, energiafelhasználás-elemzés, energiaigény-kezelés és riasztási értesítési funkciók. A PMC/PMD beépített Micro SD kártyával rendelkezik. Miután lekérte a teljesítményadatokat a teljesítménymérőből, elmenti a teljesítményadatokat az adatnaplófájlba, és automatikusan visszaküldi az adatnaplófájlokat a back-end kezelőközpontba adatelemzés és statisztika céljából. A PMC/PMD felhasználóbarát és intuitív webes felületet kínál, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy néhány kattintással megvalósítsák az energiafigyelő és -kezelő rendszert; programozásra nincs szükség.
A PMD LCD kijelzővel (érintőképernyővel) is fel van szerelve, és egyszerű módot biztosít az energiaadatok megtekintésére és a rendszerparaméterek helyi oldalon történő beállítására. A PMC/PMD emellett támogatja a Modbus TCP/RTU, SNMP, FTP és MQTT protokollokat a back-end SCADA/MES/IT/IT/IoT/hálózatirányítási rendszerekkel való zökkenőmentes integráció érdekében. Így a rendszergazda figyelemmel kísérheti az egyes eszközök energiafogyasztásának állapotát, és statisztikákat és elemzéseket végezhet az energiainformációkról, ezáltal javíthatja a villamosenergia-fogyasztás általános hatékonyságát, hogy megtakarítsa a közüzemi számlák költségeit. Mindezek a funkciók a PMC/PMD-t a teljesítménymérő tökéletes koncentrátorává teszik az Ipar 4.0 korszak energiafigyelési és -kezelési alkalmazásában.
PC oldali szoftvereszköz az adatkezeléshez:
A PMC/PMD támogatja az FTP protokollt, a teljesítményadatok tárolása után a teljesítményadatok ütemezett időben (CSV formátumban) FTP-n keresztül elküldhetők az ICP DAS PMC Data Server-nek. Az adatok pedig MS Access / MS SQL / MySQL adatbázis-formátumba konvertálhatók, így a kapcsolódó személyzet könnyen elvégezheti a teljesítménymérő teljesítményadatok elemzését, lekérdezését és statisztikáit a hatékonyabb villamosenergia-felhasználás elérése érdekében. Ezenkívül a PMC / PMD támogatja a Modbus TCP protokollt is, bármely SCADA szoftver, amely támogatja a Modbus TCP protokollt (például: InduSoft / EZ adatgyűjtő), közvetlenül csatlakozhat a PMC / PMD-hez a teljesítményadatok megszerzéséhez, és képes tárolni a teljesítményadatokat és elvégezni az adatelemzést.
2020. január 16-án jelent meg a villamosenergia-almérők telepítésének szabályairól szóló 1/2020. (I. 16.) MEKH-rendelet, amely tisztázza a korábbi, energetikai szakreferens igénybevételére köteles gazdálkodó szervezetek számára almérő-rendszerek működtetését előíró törvény alkalmazásának pontos szabályait.
A villamosenergia-felhasználás figyelemmel kísérése érdekében kötelező almérőt felszerelni az alábbi villamos- energia-felhasználási pontokon, ha a villamosenergia-felhasználás a beépített teljesítmény és az üzemidő alapján nem határozható meg......Gyakran feltett kérdésekre a válaszok a MEKH oldalán
A lényeg röviden az hogy hatásos fogyasztás (kWh) almérőket kell telepítenie minden energetikai szakreferens igénybevételére köteles gazdálkodó szervezetnek tulajdonképpen minden 75 A-es vagy annál nagyobb leágazásába, amely negyedórás méréseket végez és mérési adatokat továbbít legkésőbb 2022. január 1-ig. Aki nem tartja be ezt a rendeletet és nem telepíti a mérési rendszert akár több millió Ft-os büntetésre és ismételt szankciókra számíthat. Tehát nem lehet várakozni érdemes lépni, és arra is gondolni kell hogy ezzel tulajdonképpen akár költségmegtakarítást is realizálható. A feladatra ajánljuk ICP DAS termékeinket, melyeket könnyedén integrálhatunk a vállalat komplett automatizációs rendszerébe.